מהו טיפול וואטסו? מהם יתרונותיו? ולמי הוא מתאים? אם עדיין לא יצא לכם להתנסות אנו מזמינים אתכם לקפוץ למים. ועד אז, הנה כמה פרטים שכדאי שתדעו.

וואטסו זו שיטה עדינה לטיפול במים חמים המשלבת בתוכה את עקרונות השיאצו לצד אלמנטים מעולמות העיסוי, התנועה וההידרותרפיה. במהלך הטיפול המטופל נתמך על ידי המטפל בזמן שהוא צף בתום המים. ההשפעה המרגיעה של סביבת המים החמימה, יחד עם המתיחות, הלחיצות, התנועתיות של הוואטסו, העיסוי והעבודה הנקודתית על השרירים, יוצרת מגוון רחב של יתרונות טיפוליים ומאפשרת ריפוי פוטנציאלי של הנפש והגוף.

סגולות המים כחלק מהתהליך הטיפול והריפוי

מה שלא בהכרח יהיה אפשרי במהלך טיפול בקליניקה כן יתאפשר בתוך סביבה מימית, חמימה וזורמת. בעת הציפה במים, גופו של המטופל נגיש יותר למטפל ויחד עם תכונות המים, באפשרותו לעשות יותר על מנת למקסם את יכולות הריפוי של הגוף. המים החמימים מרגיעים, מרפים ותומכים בעמוד השדרה. ללא משקל הגוף ניתן לשחרר את השרירים ולטפל בהם באופן נקודתי וממוקד, זאת תוך מזעור המגבלות הקיימות בטיפולים אחרים. בנוסף הטיפול והשהייה במים מובילים להרפיה עמוקה אשר מעודדת שחרור לחצים ומתחים נפשיים.

ההיסטוריה של טיפול הוואטסו

וואטסו זו טכניקה שפותחה כבר בשנות השמונים על ידי אדם שנקרא הרולד דאל. לאחר התמחות בטיפולי שיאצו, הרולד דאל גילה את היתרונות של טיפולי שיאצו בתוך מים חמים והחל להציף מטופלים תוך שמשלב בין שני העולמות. השם וואטסו מורכב משתי מילים Water shiatsu ובעברית: שיאצו במים. טיפול זה שייך לתחום ההידרותרפיה ובמהלכו המטפל מסייע להזרים את הצ'י ולפתוח את המרידיאניים בגופו של המטופל. שיטה זו מחזקת את השרירים, מגבירה את הגמישות ונחשבת לכלי טיפולי אופטימלי ואידיאלי.

איך זה עובד?

הטיפול כולל את הצפת המטופל במים בטמפרטורה של 35 מעלות באמצעות אביזרים ייעודיים כמו למשל מצופים. במהלך הציפה המטפל מערסל את המטופל ומבצע עיסוי, תוך שמניע אותו בקצב אחיד, איטי או מהיר, ומקשיב לקצב הנשימה ולתנועות הגוף הטבעיות שלו. החופש התנועתי, הלחיצות והמים החמים מובילים להרפיה, העמקת הנשימה, הגמשת הגוף, המפרקים והשרירים, התארכות עמוד השדרה, פתיחת ערוצי האנרגיה בגוף, יצירת איזון בין גוף ונפש ועוד. הטיפול אורך כשעה והוא מתבסס על כוח ההתנגדות של המים למטרת שחרור וחיזוק טונוס השרירים.

שחרור בשני רבדים

מלבד הרובד הפיזי הטיפול שואף לשחרר גם את הרובד הנפשי ולסייע למטופל ליצור איזון בין גוף לנפש. השחרור מתבצע בדרכים שונות ומגוונות, אם באמצעות המים החמימים ואם בזכות העובדה שעל המטופל לסמוך על המטפל ולהתמסר לו לכל אורך הטיפול. הטיפול מתנהל בעיניים עצומות והמטופל פסיבי, כך שיש לו את ההזדמנות להירגע, להרפות ולצלול עמוק לתוך עצמו. תחושת הערסול תורמת אף היא להצלחתו של הטיפול. תחושת הערסול תורמת לתחושת הרוגע, השלווה ומשפיעה על המטופלים במידה רבה בכך שמדמה להם את תקופת הינקות ואת התחושה הבטוחה שנלוותה לה. ככל שהמטופל פנוי לצלול אל תוך הנפש פנימה במהלך הטיפול כך הוא מאפשר לגוף שלו לרפא את עצמו ועושה צעד נושא בדרך להשגת האיזון הרצוי.

יתרונות טיפול הוואטסו

במהלך הטיפול המטפלים מאוד קשובים למטופלים וכתוצאה מכך הטיפול מותאם באופן אישי. מלבד זאת הטיפול מציע יתרונות נוספים:

 • שחרור והרפיה – המים החמים מסייעים להרפיית השרירים ומאפשרים למטופלים להירגע מבחינה פיזית ונפשית.
 • שחרור לחצים ומתחים – כל מרכיבי הטיפול, מהמים החמים ועד טכניקת הטיפול עצמה, מובילים להרפיית הגוף, לשחרור, לרגיעה ולתחושה של שלווה.
 • הקלה על כאבים – השילוב בין הרפיית הגוף, המים החמים וטכניקת הטיפול עוזר להקל על מכאובים וכאבים שונים וידוע כמאוד יעיל.
 • גמישות – המים החמים הופכים את השרירים לגמישים יותר לכן טיפולי וואטסו הנערכים בתוך המים מציעים יתרונות ביחס לטיפולים שמתקיימים בחוץ.

למי הטיפול מתאים?

טיפול וואטסו מתאים לסוגים שונים של מטופלים ביניהם ילדים, מבוגרים, נשים בהריון, נשים לאחר לידה ועוד. טיפול זה נותן מענה לסובלים מבעיות והפרעות שינה, דיכאון, חרדות, שוק, טראומה וכאבים. הוא מתאים לטיפול בבעיות אורתופדיות, הפרעות אכילה, פיברומיאלגיה ויכול לשמש כחלק מתהליך שיקומי או לחלופין להציע חוויה מפנקת ומיוחדת במינה. הטיפול מתאים לאנשים שחשים בנוח בסביבה מימית והוא אינו דורש כישורי שחייה, מכיוון שמתבצע במים רדודים תוך תמיכה של המטפלים.

טיפולי וואטסו טיפולי וואטסו
טיפולי וואטסו טיפולי וואטסו
טיפולי וואטסו טיפולי וואטסו
טיפולי וואטסו טיפולי וואטסו
טיפולי וואטסו טיפולי וואטסו
טיפולי וואטסו טיפולי וואטסו
טיפולי וואטסו טיפולי וואטסו
0
  0
  עגלת הקניות שלך
  העגלה ריקה
  דילוג לתוכן