על סגולות המים ניתן ללמוד ממגוון השימושים בהם, אחד מהם הוא טיפול בהידרותרפיה. הטיפול מתקיים בבריכה פרטית במקום שקט ופסטורלי, הנוסך רוגע ושלווה.

מה זה הידרותרפיה?

הידרותרפיה זה פעילות משקמת ומרפאה במים. הידרותרפיה משתמשת ופועלת לפי עקרונות הפיזיותרפיה רק שההבדל הוא שהטיפול כולו מתקיים במים חמים.

טיפולי הידרותרפיה נותנים מענה למגוון רחב של בעיות ואף הוכחו כטובים ויעילים יותר מהפיזיותרפיה במקרים מסוימים.
טיפולי ההידרותרפיה מגוונים ושונים בהתאם לצורכי המטופל, הם יכולים להתקיים בשכיבה או עמידה ופעמים רבות ניתן להשתמש באביזרים שונים בעת הטיפול.

טיפולי הידרותרפיה מועילים למספר רב של בעיות ובהן: בעיות גב, אירועים מוחיים (SVA), בעיות ברכים, שברים, בעיות שרירים, שיקום מניתוחים, פיברומיאלגיה, שיקום מתאונות דרכים ועוד.
הטיפולים מתבצעים בבריכה שהמים בה מחוממים עד ל- 35 מעלות. חום המים ורכותם מסייעים להרפיית השרירים.
טיפולים אלה מיועדים ליחידים ולקבוצות.

ניצול סגולות המים ויתרונותיהם

הידרותרפיה נמצאת יעילה בשורה ארוכה של בעיות: כאב כרוני, פרקים, מחלות נוירולוגיות, לחץ נפשי, דלקות, בעיות מפרקים ועוד. רבים חווים במים תחושה של שחרור מעצם היכולת להגדיל את טווח התנועה המוגבל מחוץ למים.

למים יש השפעה מרגיעה ומרעננת על כל אדם, קל וחומר על מי שלוקים במגבלות או שרויים במצבי מתח ומועקה שונים.

ביסוד השיטה מונחת התפיסה, לפיה כאשר בעת השהייה במים השוהים בהם מעמיקים בצלילתם אל עמקי נשמתם, מרפים, נרגעים, מתרככים מבפנים, שרויים ברוגע ובשלווה- הם מתמלאים כוח ורעננות, מתגברים על כאבים ומצוקות והתפקוד שלהם נעשה טוב יותר.

 

0
    0
    עגלת הקניות שלך
    העגלה ריקה
    דילוג לתוכן