טיפולי מים הפכו להיות דבר נפוץ בטיפול פיזיותרפי, כיוון שהמים הופכים את הגוף לקל יותר, מה שמאפשר תנועה יותר פשוטה ופחות מאומצת של הגוף. אם גם אתם צריכים פיזיותרפיה, שאלו את המטפלים שלכם על טיפול במים.

לעתים אנו מעמידים את עצמנו בפני סכנה לפציעות גופניות מבלי להיות מודעים לכך. זה יכול להיות כאשר אנחנו עושים ספורט, בכל זמן שבו אנחנו נוהגים, וכדומה, ואפילו כאשר אנחנו מבצעים פעולות יומיומיות פשוטות כמו להתרחץ במקלחת.

מבלי לשים לב, אנו מועדים או עושים תנועה לא נכונה, וזו יוצרת פציעה שפוגעת באורח החיים שלנו. בהרבה מקרים, כל מה שצריך זה טיפול פיזיותרפי דרך מכון פיזיותרפיה שמאפשר לגוף להשתקם ובבוא העת לחזור לתפקד כהרגלו, כמו לפני הפציעה.

טיפולי מים כחלק מתהליך השיקום

עד לפני זמן מה, פיזיותרפיה התבצעה רק בדרך אחת. היום, יש עוד שיטה, שהרבה פיזיותרפיסטים דוגלים בה ואף משתמשים בה עבור מטופלים שלהם.

איך קרה שהמים הפכו להיות אחד הכלים הפופולאריים ביותר לביצוע טיפול פיזיותרפי? כולנו יודעים את התשובה, גם אם אנחנו לא מודעים לכך. נסו להיזכר בתקופה שבה הייתם ילדים ולמדתם לשחות. זוכרים שהתאהבתם בשחייה? זוכרים איך פתאום, בזמן שהייתם בתוך המים, הצלחתם לעשות דברים שלא הצלחתם לעשות על היבשה, כמו למשל לעמוד על קצות האצבעות? זה בדיוק מה שמתרחש במהלך טיפולי מים פיזיותרפיים.

המים כזרז לשיקום הגוף

פיזיותרפיה נועדה לעזור לגוף להשתקם ולחזור לעצמו לאחר פציעה, או אחרי ניתוח, כמו למשל במקרה של החלפת ברך. הדרך שבה הטיפול עובד היא על ידי ביצוע תנועות באזור בגוף שנפגע כדי שיוכל "ללמוד" שוב איך לעבוד בצורה הנכונה.
כמעט בכל טיפול פיזיותרפי, המטופלים מרגישים כאב; יש כאלו שהכאב אצלם מעומעם, אבל רבים מהם מרגישים כאבים חדים כאשר הם מבצעים את התנועות.

אם תרגילים תנועתיים פשוטים הם הפתרון לשיקום הגוף, נראה כי טיפולי מים הם הדרך הכי טובה לעשות את זה, לפחות במקרים בהם הכאבים חדים מדי ובלתי נסבלים. הסיבה לכך היא שהמים מאפשרים למטופל לבצע את התרגילים מבלי שהגוף יכאב כל כך. כאמור, בתוך המים, הגוף מסוגל לעשות דברים מעבר ליכולות שלו מחוץ למים, וכך קורה גם במהלך טיפול פיזיותרפי.

אם כן, טיפולי מים יכולים במקרים רבים להיות יעילים יותר מטיפול על פני היבשה, כיוון שהמים מאפשרים להניע את האזור הפצוע מבלי להרגיש את כובד המשקל, מה שכמובן מעודד את תהליך שיקום הגוף.
מלבד זאת, חשוב לציין שטיפולים פיזיותרפים במים גם גורמים לריכוך הרקמות הרכות, כלומר הגידים והשרירים, מה שהופך את הגוף לגמיש יותר, ולכן המטופל יכול לעשות את התרגילים בטווח גדול יותר.

מתחילים במים ועוברים ליבשה

כאמור, במים הדברים הרבה יותר קלים, ולכן הטיפול יכול להתבצע ביתר קלות. אבל בסופו של דבר, המבחן האמתי יהיה מחוץ למים, על פני היבשה. משום כך, הרבה מטפלים בוחרים להתחיל עם המטופלים שלהם במים ולאחר זמן מה להעביר אותם לטיפול רגיל. בצורה הזו, השיקום של הגוף נעשה בהדרה ובצורה טובה יותר.

למי זה מתאים?

כלל, טיפולי מים יכולים להתאים לכל מטופל, בהיבט הפיזי. במילים אחרות, כל מטופל יכול לבצע את התרגילים ביתר קלות בתוך המים, אך לא תמיד זו הבחירה הנכונה וכל מקרה לגופו. על כן, ראוי להתייעץ עם המטפל בנוגע לטיפול במים.
בשל הפופולאריות של טיפולים אלו, הם החלו להיות נפוצים גם בשיקום של בעלי חיים, למשל כלבים שהצליחו להתגבר על אי תפקוד תקין של הרגליים שלהם בזכות הטיפול הזה.

0
    0
    עגלת הקניות שלך
    העגלה ריקה
    דילוג לתוכן